Literatúra

[1] ALEKSANDROV, P. S.: Úvod do obecné teórie množín a funkcií. Praha, 1954.

[2] ALEKSANDROV, P. S.: Vvedenije v teoriju množestv i obščuju topologiju. Moskva, 1977.

[3] BARNOVSKÁ, M., SMÍTALOVÁ, K.: Matematická analýza III. Skriptum. Bratislava, UK 1991.

[4] BARNOVSKÁ, M., SMÍTALOVÁ, K.: Matematická analýza IV. Skriptum. Bratislava, UK 1984.

[5] BERMAN, G. N.: Sbornik zadač po kursu matematičeskogo analiza. Moskva, Nauka 1965. (Existuje aj slovenský preklad: Zbierka úloh z matematickej analýzy. Bratislava, SVTL 1957.)

[6] BUTUZOV, V. F., KRUTICKAJA, N. Č., MEDVEDEV, G. N., ŠIŠKIN, A. A.: Matematičeskij analiz v voprosach i zadačach. Funkcii neskol’kich peremennych. Moskva, Vysšaja škola 1988. [7]] DANKO, P. E., POPOV, A. G., KOŽEVNIKOVA, T. J.: Vysšaja matematika v upražnenijach i zadačach. Čast’ 2. Moskva, Vysšaja škola 1980. [8]] DAVYDOV, N. A., KOROVKIN, P. P., NIKOL’SKIJ, V. N.: Sbornik zadač po matematičeskomu analizu. Moskava, Prosveščenije 1973.

[9] DEMIDOVIČ, B. P.: Sbornik zadač i upražnenij po matematičeskomu analizu. Moskva, Nauka 1977.

[10] ELIAŠ, J., HORVÁTH, J., KAJAN, J.: Zbierka úloh z vyššej matematiky. 3. čast’. Bratislava, Alfa 1972.

[11] ELIAŠ, J., HORVÁTH, J., KAJAN, J.: Zbierka úloh z vyššej matematiky. 4. čast’. Bratislava, Alfa 1970.

[12] ENGELKING, R.: Topologia ogolna. Warszawa 1976.

[13] GILLMAN, L., McDOWELL, R. H.: Matematická analýza. Praha, SNTL 1980.

[14] GREBENČA, M. K., NOVOSELEV, G. J.: Kurs matematičeskogo analiza, 2. Moskva, Vysšaja škola 1961.

[15] IVAN, J.: Matematika II. Bratislava, Alfa 1989.

[16] KELLEY, I. L.: General Tolology (ruský preklad: Obščaja topologija. Moskva, Nauka 1968.)

[17] KLUVÁNEK, I., MIŠÍK, L., ŠVEC, M.: Matematika. I. diel. Bratislava, SVTL 1961.

[18] KUDRJAVCEV, L. D., KUTASOV, A. D., ČECHOV, V. I., ŠABUNIN, M. I.: Sbornik zadač po matematičeskomu analizu. Moskva, Nauka 1984.

[19] LEFORD, G.: Algébre et analyse exercices. Paris, DUNOD 1964.

[20] LJAŠKO, I. I., BOJARČUK, A. K., GAJ, J. G., GOLOVAČ, G. P.: Matematičeskij analiz v primerach i zadačach. Čast’ pervaja. Kijev, Vyšča škola 1975.

[21] LJAŠKO, I. I., BOJARČUK, A. K., GAJ, J. G., GOLOVAČ, G. P.: Matematičeskij analiz v primerach i zadačach. Čast’ vtoraja. Kijev, Vyšča škola 1977.

[22] OČAM, J. S.: Sbornik zadač po matematičeskomu analizu. Moskava, Prosveščenije 1981.

[23] SADOVNIČIJ, V. A., PODKOLZIN, A. S.: Zadači studenčeskich olimpiad po matematike. Moskva, Nauka 1978.

[24] SIKORSKI, R.: Funkcje rzeczywiste. Tom II. Monografie Mat. 37. Warszawa 1959.

[25] ŠALAT, T.: Vybrané časti z matematiky III. Kapitoly z teórie metrickéch priestorov a reálnych funkcií. Skriptum. Bratislava, UK 1976.

[26] ŠALAT, T.: Metrické priestory. Bratislava, Alfa 1981.

[27] VILENKIN, N. J., BOCHAN, K. A., MARON, I. A., MATVEJEV, I. V., SMOLJANSKIJ, M. L., CVETKOV, A. T.: Zadačnik po kursu matematičeskogo analiza. Čast’ I. Moskva, Prosveščeni- je 1971.

[28] VILENKIN, N. J., BOCHAN, K. A., MARON, I. A., MATVEJEV, I. V., SMOLJANSKIJ, M. L., CVETKOV, A. T.: Zadačnik po kursu matematičeskogo analiza. Čast’ II. Moskva, Prosveščenije 1971.

[29] VINGRADOV, I. A., OLECHNIK, S. N., SADOVNIČEJ, V. A.: Zadači i upražnenija po matematičeskomu analizu. Izd. Moskovskogo universiteta 1988.

[30] ZORIČ, V. A.: Matematičeskij analiz I. Moskva, Nauka 1981.

[31] ZORIČ, V. A.: Matematičeskij analiz II. Moskva, Nauka 1984.