INDEX

σ-algebra 95 distribúcia 89 duál 16,87 dualita 92 forma 16 funkcia vid’ tiež zobrazenie

absolútne spojitá 101 σ-aditívna 95 borelovská 97 hölderovská 8 charakteristická 8 jednoduchá 98,107 lipschitzovská 101 meratel’ná 97,107 rovnomerne spojitá 8 slabo meratel’ná 107

funkcionál 16 generátor semigrupy 62 hranica 76,77 index

defektu 33 Rieszov 44

izometria 17 jadro 23 konvergencia 76 kritérium vid’ veta metrika 76 miera 95

aritmetická 96 borelovská 95 Diracova 96 Hausdorffova 97 komplexná 105 konečná 96 σ-konečná 96 Lebesgueova 96 Lebesgue-Stieltjesova 96 nezáporná 95 Radonova 96 regulárna 95 singulárna 59,106 spektrálna 55 úplná 96 vonkajšia 96 znamienková 105

množina vid’ tiež priestor absolútne konvexná 81 absorbujúca 80 borelovská 95 hustá 76 kompaktná 78 konvexná 81 meratel’ná 95 ohraničená 81 ortonormálna 5 otvorená 75 relatívne kompaktná 78 rezolventná 40 separabilná 76 spektrálna 43 uzavretá 75 totálne ohraničená 18,81

násobnost’ (vlastného čísla) 40 nerovnost’

Hölderova 10 Schwartzova 5 Sobolevova 60

norma 4,82 ekvivalentná 4 euklidovská 7

nosič 8 okolie 75 operátor vid’ tiež zobrazenie

multiplikatívny 42 rozptylu 73 vlnový 72

ortogonalita 5 pokrytie 78 polára 92 polonorma 82 postupnost’

cauchyovská 4,80 fundamentálna 79

priestor vid’ tiež množina Banachov (B-priestor) 4,82 barelovaný 84 bornologický 84 distribúcií 89 duálny 16,87 Fréchetov (F-priestor) 82 Hausdorffov 78 Hilbertov (H-priestor) 5 σ-kompaktný 78 Lebesgueov 9,99 LF 85 lineárny topologický (LTP) 80 lokálne konvexný (LKP) 81 metrický 76 metrizovatel’ný 76,80 Montelov 86 normovaný lineárny (NLP) 4 nukleárny 93 Radonovych mier 106 reflexívny 17,89 separabilný 76 s mierou 95 Sobolevov 11 topologický 75 uniformne konvexný 6 úplný 4,80,82

produkt 79 projekcia

ortogonálna 6,55 spektrálna 56

prvok najlepšej aproximácie 6 rezolventa 42 rozklad

jednotky 55 miery Hahnov 106

Jordanov 105 C^{o}-semigrupa, C^{o}-grupa 62

analytická 73 Gauss-Weierstrassova 66 kompaktná 74 kontrahujúca 64 nilpotentná 67 pozitívna 66 rovnomerne spojitá 64 translačná 64 unitárnych zobrazení 69

ε-siet’ množiny 18 skalárny súčin 5 spektrálny polomer 46 spektrum 40

absolútne spojité 59 aproximatívne bodové 48 bodové 40 diskrétne 59 jednoduché 58 podstatné 53 singulárne 59 spojité 40 zbytkové 40

topológia bodovej konvergencie 79 b-topológia 86 β-topológia 88 Mackeyho 92 rovnomernej konvergencie 79 silná operátorová 86 silnejšia / slabšia 77 slabá 90 slabá operátorová 86 s-topológia 86

usmernený súbor 77 uzáver

množiny 76 zobrazenia 23

vektor analytický 32 cyklický 58 vlastný 40 veta

Arzèla-Ascoliho 19 Banachova 28 Banach-Steinhausova 14,86 Bochnerova 108 Hahn-Banachova 16,90 Hille-Yosidova 66 Fredholmova (alternatíva) 49 Friedrichsova 35 Fubiniho 104 Kato-Rellichova 36 KLMN 37 Lebesgueova 98 Leviho 98 Lumer-Phillipsova 68 o jadre 64,93 o otvorenom zobrazení 23,87 o projekcii na konvexnú množinu 6 o substitúcii 103 o uzavretom gafe 23,87 Pettisova 107 Radon-Lebesgue-Nikodýmova 106 Rellichova o kompaktnosti

v L^{2}(IR^{n}) 19 Rieszova (lema) 18 Rieszova o kompaktnosti v L^{p} 19 Rieszova o reprezentácii 106 Riesz-Thorinova 70 Stoneova 69 Tichonovova 79 Tonelliho 104 von Neumannova 31,33 vlastné číslo 40 vnorenie husté 12 kompaktné 20 spojité 12 vnútro 76 zobrazenie

adjungované 27,29 disipatívne 68 m-disipatívne 68 Hilbert-Schmidtove 21 kladné 29 kompaktné 20 A-kompaktné 23 kvázinilpotentné 49 neexpanzívne 6 nezáporné 29 nilpotentné 49 normálne 32 nukleárne 93 ohraničené 12 A-ohraničené 23 samoadjungované 29 s kompaktnou rezolventou 51 spojité 12,77 spojité lineárne 12 symetrické 29 unitárne 33 uzavreté 22 zdola ohraničené 29

zúplnenie miery 104 priestoru 80