Ekonomická a finančná matematika

Fórum študentov, absolventov a pedagógov EFM na FMFI UK
Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 10:22 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: CERGE-EI, PRAHA
PoslaťNapísal: Štv Okt 11, 2007 11:57 am 
Offline

Registrovaný: Štv Okt 11, 2007 10:56 am
Príspevky: 3
Jednou z alternativ po skonceni EFM je pokracovat v PhD programe na CERGE-EI (www.cerge-ei.cz) v Prahe. Vsetci studenti dostavaju slusne stipko. Prve dva roky studenti absolvuju 5 semestrov, ktore priamo nadvazuju na ucivo EFM a potom sa zhruba 3 roky venuju vyskumu. Vyhodou je zoznamenie sa s akademickym zivotom ako stretnutia so spickovymi profesormi a PhD studentami z celeho sveta, akademicke granty, zahranicne konferencie, staze na zahranicnych univerzitach atd.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Okt 11, 2007 10:50 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Okt 08, 2007 6:51 pm
Príspevky: 1
Podla toho co som cital na stranke prijmu do pripravneho semestra niekolko desiatok studentov a potom ich este zredukuju - takze aka je sanca sa tam dostat? Pripadne podla coho vyberaju uchadzacov a na co by sa mal clovek zamerat ak tam chce ist?

_________________
Ivan Sutóris, študent EFM 2004 -


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Okt 14, 2007 7:54 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 07, 2007 2:29 pm
Príspevky: 3
Bydlisko: Košice/Praha
ako mne mato guzi povedal na 98% prejde kazdy EFMak :)
pripravny semester bol v pohodicke, su tam 4 predmety: mikroekonomia, makroekonomia, mateamatika a anglictina
ak sa clovek na zaciatku posnazi a urobi dobre vstupny test, tak z matiky ho ospravedlnia a ma o jeden predmet menej
mikro je zhruba to, co treba vediet na statnice, trosku detailnejsie mozno
makro je nieco uplne ine, ale je to matika, nic zlozite, nejaky ten lagrange a podobne
anglictina zabera vela casu, treba pisat rozne summary a podobne
takisto domace zaberaju vela casu, takze v podstate zabite leto, ale oplati sa a kto chce, cas si najde
EFMakov je plne CERGE a patrime medzi najlepsich ( nieco tu smrdi :) )
takze kazdy komu sa este nechce pracovat, je na CERGE vitany :lol:
ale vazne sa tu oplati ist, clovek sa tu vela nauci, spozna ludi, zlepsi anglictinu (cela vyuka je v AJ) a uplatnenie nie je problem
sak snad napisu aj starsi
a este sa da ist na semester alebo aj dlhsie niekde do zahranicia


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Okt 25, 2007 6:03 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 10:44 am
Príspevky: 2
Jaro to popisal vcelku dobre. Ja len poopravim ze ani nulty semester nemusi byt na skodu.Clovek si checkne o co vlastne na CERGE ide a co ho caka. Ako EFMak sa az tak nepretrhne v porovnani s ostatnymi, takze su to take polopracovne prazdniny. Ked som bol v preparatory ja tak sme boli skvela parta, najlepsi semester aky som pocas studii zazil.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: moja skusenost
PoslaťNapísal: Pia Okt 26, 2007 8:51 am 
Offline

Registrovaný: Štv Okt 25, 2007 1:47 pm
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava
Ahojte!

Ja pridam svoju malu skusenost, ale neberte to prilis vazne, v podstate som stravila na CERGE dva tyzdne, takze to velmi nepoznam.

Ked som ja nastupovala, tak tam od nas z rocniku EFM nikto neostal. Vsetci si zohnali zaujimave miesta inde (aj vedecke, nemyslim len prax), a ja som odchadzala z CERGE ako posledna. Odpustili mi preparatory, isla som priamo do prveho semestra a ked som uvidela sylaby a literaturu, tak som uz ostala len tyzden. Obsah predmetov sme brali uz na EFM a aj knihy sa zhodovali - takze jediny rozdiel bol v tom, ze knihy, ktore na EFM su nepovinne, na CERGE bolo treba precitat. Mozno to bol slabsi rocnik, neviem. Nemyslim si, ze sa tam nie je co ucit, len si myslim, ze absolventi EFM si mozu trufnut aj na viac.

Drzim palce! Ahoj!
Alena


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: moja skusenost
PoslaťNapísal: Pia Okt 26, 2007 10:59 am 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 06, 2007 10:44 am
Príspevky: 2
Alena Teplicanova píše:
Ahojte!

... len si myslim, ze absolventi EFM si mozu trufnut aj na viac.



K tomuto sa trosku rozpisem lebo je to v podstate pravda, ale ma to svoje ale :). Ano, EFM je jedna z nejlspsich pripraviek na doktorantske studium ekonomie zapadneho typu. Da sa mozno povedat, ze je na svetovej urovni. Kedze 80-90% sylabov CERGE je porovnatelnych so standardom na top 20 Phd Us programoch a byvali EFMaci su schopni robit skusky porovnatelnej obtiaznosti vynikajuco, Top ludia z EFM so zaujmom o akademicku karieru by sa co sa tyka vedomosti mohli presadit aj na Top 20 americkych univerzitach.

Problemom podla mna je ze na EFM sa aspon za mojich cias zanedbaval jazyk. Do ameriky a ani na zapad to bez perfektnej angliny nejde. Iste kto chce, pomoze si sam. Ak vnimam CERGE uz len ako jazykovku za ktoru dostavam stipko, tak sa to oplatilo :).

Druhym problemom su odporucania ktore maju pri prijimani na US skolach velku vahu. Osobne si myslim ze clovek co prejde MA. tu v Prahe na ma vecsiu sancu dostat odporucanie ktore zvysi jeho sancu na prijatie ako ked ide priamo z EFM.

Inak Lenka, podla mna sa knihy tuto a na EFM nezhoduju vobec :) (Nehovoriac o tom ze na EFM som nepouzival ziadne knihy :)) Asi si to presla len zbezne, ale je to preda len niekde inde. EFM je undergraduate program s ovela sirsim zaberom (matika, ekonomia, financie) ako doktorantske CERGE (ekonomia). Ta specializacia sa musi prejavit.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Slovenský preklad.